Kolej to fascynujący obiekt, a w "naturalnym środowisku", czyli na torach w rzeczywistej skali, jest czymś wyjątkowym. Na tych stronach pokazuję lokomotywy i pociągi, które udało mi się uchwycić przed obiektywem. Ale także po lewej i prawej stronie torów znajdują się impresje, które tutaj prezentuję. Stare urządzenia sygnalizacyjne lub dworce, "zapomniane" układy torowe, które są odzyskiwane przez naturę (jak ktoś napisał na jednej stronie internetowej: "DB Grün") stanowią kontrast do pojazdów. Co jest pokazywane? Lokomotywy, zespoły trakcyjne, wagony towarowe i osobowe, widoki dworców i nastawnie. Nie może też zabraknąć transportu publicznego w postaci tramwajów i metra. Do tego smutne obrazy opuszczonych obiektów, które z czasem stały się zbędne i dziś służą raczej jako tereny rekreacyjne.
Większość zdjęć pochodzi z Berlina, Lipska i okolic (Łużyce, Łaba-Łużyce, Górny Havel, Havelland, Prignitz, Poczdam, Thekla, Drezno). Odwiedzane są także pogranicza Polski-Niemiec oraz Czech, gdzie można obserwować interesujące pociągi.
Do pracy używam aparatów Canon EOS 400D, EOS 1000D oraz Pentax K100D. Obiektywy pochodzą od Canon, Pentax, Sigma i Tamron. Obróbka zdjęć, jeśli jest potrzebna, odbywa się za pomocą programu
Gimp. Program jest dostępny na Windows i Linux.
przetlumaczono automatycznie