Coś innego: oprócz niedawno nabytego modelu lokomotywy RBe 4/4 1435 w skali N firmy Lima, od wielu lat posiadam model lokomotywy spalinowej U36B "Santa Fe" ATSF 353 w skali N wraz z trzema wagonami. Wystarczający powód, aby zaprezentować te pojazdy. Pomysł polega na zbudowaniu (podzielonej) dość małej makiety kolejowej dla istniejących pojazdów zamiast dioramy. Ponieważ techniczne ustalenia dotyczące sieci trakcyjnej dla "szwajcarskiego" odcinka wciąż wymagają doprecyzowania, zacząłem od interpretacji małej stacji położonej gdzieś pomiędzy Kanadą a Meksykiem. Do tego mogę wykorzystać kilka starych zdjęć prototypów z podróży na Florydę. Oczywiście, projekt jest wyzwaniem pod względem przestrzeni. Przynajmniej mogę pokazać pierwsze zdjęcia. Palma jest wykonana własnoręcznie, podobnie jak rampa załadunkowa (wciąż w budowie). Pojazdy pochodzą od firmy Bachmann (wyprodukowane w Chinach), a tory od firm Lima, Roco i Fleischmann (wyprodukowane we Włoszech, Niemczech, Austrii i Rumunii). 14 kwietnia 2025
Stefan Wohlfahrt http://klein-aber-fein---imagination.startbilder.de/ 25.07.2025, 347 Wyswietlenia, 0 Komentarze * automatisch übersetzt
EXIF: NIKON E7900, Data 2025:04:14 16:06:11, Czas naswietlania: 10/2972, Przyslona: 48/10, ISO50, Ogniskowa: 78/10
99 1200x779 Px, 04.06.2026
111 1400x893 Px, 04.06.2026
97 1400x875 Px, 04.06.2026
295 1200x799 Px, 30.07.2025